• W kuchni u pleszewian. Słownik języka i kultury mieszkańców powiatu pleszewskiego

Symbol: 6802
19.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 9
Odbiór osobisty 0
Odbiór w punkcie Poczta Polska 6
Poczta Polska Pocztex 48 9
Odbiór w punkcie Poczty Polskiej 12
Poczta Polska Pocztex 48 16
Dostępność 2 szt.
ISBN 978-837-654-41-37
Zostaw telefon

Redakcja: Błażej Osowski

Rok wydania: 2019

Liczba stron: 202

Okładka: miękka

Format: 16,5 cm x 23,5 cm

Seria: Wielkopolskie słowniki regionalne

 

Niniejsza publikacja powstała dzięki współpracy I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Pleszewie i Pracowni Dialektologicznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Życzliwego wsparcia tym instytucjom udzieliły Starostwo Powiatowe w Pleszewie oraz Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej UAM.

Leksyka prezentowana w słowniku pochodzi z 22 miejscowości – w niektórych sporządzono po kilka nagrań […]. Punkty badawcze rozłożone są równomiernie na terenie całego powiatu pleszewskiego i pochodzą z wszystkich 6 gmin do niego należących. Uwzględnienie w niniejszej publikacji Jarocina, Kotlina i Witaszyc leżących na terenie powiatu jarocińskiego stanowi cenne uzupełnienie, ponieważ pomiędzy poszczególnymi zespołami gwar wielkopolskich nie ma ostrych podziałów, a cechy językowe płynnie przechodzą jedne w drugie.

"W kuchni u pleszewian. Słownik języka i kultury mieszkańców powiatu pleszewskiego" wchodzi w skład serii Wielkopolskie słowniki regionalne, której celem  jest prezentacja słownictwa w ujęciu tematycznym. Słownik gromadzi czasowniki, przymiotniki, liczebniki itd. związane z kuchnią jako miejscem przyrządzania pokarmów. Związek ten niekiedy jest oczywisty, innym razem wynika ze specyficznego kontekstu.

 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie