• Polska i sąsiedzi na przestrzeni wieków Prace doktorantów historii tom 1

33.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 9
Odbiór osobisty 0
Odbiór w punkcie Poczta Polska 6
Poczta Polska Pocztex 48 9
Odbiór w punkcie Poczty Polskiej 12
Poczta Polska Pocztex 48 16
Poczta Polska UK ekonomiczna 67
Poczta Polska USA ekonomiczna 76
Poczta Polska USA priorytet 146
Dostępność 2 szt.
ISBN 978-83-7467-275-7
Zostaw telefon

red. Wojciech Skóra, Agnieszka Teterycz-Puzio

Rok wydania: 2017

Ilość stron: 214

Oprawa: miękka

Format: 16,5 cm x 23,5 cm

 

 

Tom Polska i sąsiedzi na przestrzeni wieków otwiera cykl prac doktorantów Akademii Pomorskiej w Słupsku. Studia doktoranckie na tej uczelni zostały uruchomione w 2012 roku, równolegle z historii i literaturoznawstwa. Utworzenie studiów trzeciego stopnia to ważny etap rozwoju słupskiego ośrodka historycznego, dowodzący jego dojrzałości.
Kształcenie na poziomie szkoły wyższej rozpoczęto tu w 1969 roku wraz z powołaniem Wyższej Szkoły Nauczycielskiej w Słupsku. Do 1984 roku studia magisterskie prowadzili pracownicy Zakładu Historii, przekształconego tego roku w Katedrę. Od 1986 roku działał Instytut Historii, niedawno przekształcony w Instytut Historii i Politologii. Prace naukowe kilkudziesięciu obecnie doktorantów – historyków zapewne stanowić będą zauważalny impuls rozwojowy w badaniach regionalnych i pozaregionalnych. Prowadzą oni kwerendy badawcze w niemal wszystkich ważniejszych
archiwach krajowych, zaś za granicą między innymi na Ukrainie, we Włoszech, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Efekty prac ukazują się w najwyżej punktowanych czasopismach naukowych Polski („Dzieje Najnowsze” czy „Zapiski Historyczne”). Doktoranci uczestniczyli już w wielu konferencjach naukowych i można być pewnym, że stanowić będą ważną część pomorskich elit intelektualnych.
Oddajemy w ręce czytelników tę pracę zbiorową z nadzieją, że książka ta przyczyni się do poszerzenia wiedzy na temat przeszłości i teraźniejszości mieszkańców zarówno regionu pomorskiego, jak i pozostałych ziem polskich oraz ich kontaktów z ludnością innych krajów.

 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie