• O architekturze polskiej Jan Sas Zubrzycki

Symbol: 14572
38.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 9.5
Odbiór osobisty 0
Odbiór w punkcie Poczta Polska 7.99
Poczta Polska Pocztex 48 9.5
Odbiór w punkcie Poczty Polskiej 12
Poczta Polska Pocztex 48 16
Poczta Polska Austria 36
Poczta Polska UK ekonomiczna 67
Poczta Polska USA ekonomiczna 76
Poczta Polska USA priorytet 146
Dostępność 2 szt.
ISBN 9788382440669
Zostaw telefon

Autor: Jan Sas Zubrzycki

Rok wydania: 2023

Liczba stron: 156

Okładka: miękka ze skrzydełkami

Format: 20,0 cm x 28,0 cm

Seria: Biblioteka Architekta

 

Zbiór kilku zeszytów o tematyce architektonicznej.

Wzory kowalstwa polskiego - Kowalstwo polskie - wzory i przykłady polskiej sztuki dawnej odkuwania i wykuwania z 12 tablicami i 24 rysunkami z objaśnieniami. Oryginał wydany w 1925 r.

Kaflarstwo polskie -etymologia wyrazu kafel, rozróżnienie, kto to zdun i czym zajmuje się kaflarz, kafelnik, przykłady kafli w muzeum lubelskim począwszy od wieku XIV oraz opisy sposobów ich szkliwienia oraz barw, motywy występujące na kaflach m.in. motywy herbowe, kwiatowe i inne. Oryginał wydany w 1915 roku.

Podcienia polskie - Oryginał z 1916 roku. Przykłady i opisy zachowanych w XIX wieku podcieni polskich i ich znaczenie dla polskiej architektury. Podcienia to podstawa staropolskiego budownictwa drewnianego, pokazuje ich piękno oraz praktyczne zastosowanie.

Pierwotność założenia dworu staropolskiego -oryginał z 1934 r. Geneza architektury staropolskiego dworu. Dodatkowo zawarte są artykuły pt. "Odbudowa, rozważania bardzo na czasie" oraz "To co nasze" z Dziennika Polskiego. Autor pisze: "Po latach niewoli pod zaborami nadszedł czas na odbudowę Polski. Odbudowę nie tylko budynków miast i wsi, ale przede wszystkim języka polskiego dla myśli polskiej, powrót do zwyczajów i tradycji, dawnych obrzędów i strojów ludowych, do polskiej gościnności i witania gościa przed progiem. Nie szukajmy przy odbudowie na obczyźnie, szukajmy u siebie, budujmy polskie dwory."

(opis wydawcy)
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie