• My, Strzelcy Polescy... Udział 84 Pułku Strzelców Poleskich w wojnie 1939 r. Tom 2

Symbol: 14157
119.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 9.5
Odbiór osobisty 0
Odbiór w punkcie Poczta Polska 7.99
Poczta Polska Pocztex 48 9.5
Odbiór w punkcie Poczty Polskiej 12
Poczta Polska Pocztex 48 16
Dostępność Mała ilość
ISBN 9788366687325
Zostaw telefon

Redakcja: Andrzej Wesołowski

Rok wydania: 2023

Liczba stron: 666

Format: 17,0 cm x 24,0 cm

Okładka: twarda

 

Pierwsze wydanie książki, opublikowanej w 2007 r. staraniem Fundacji „Polonia Militaris”, było rozpowszechniane poza rynkiem księgarskim – trafiło głównie do placówek naukowych, bibliotek i jednostek wojskowych. Ze względu na powtarzające się sygnały od zainteresowanych osób bezskutecznie szukających książki w księgarniach i na aukcjach internetowych, Wydawnictwo Tetragon zdecydowało się na jej wznowienie.

Obecne wydanie, zachowując ogólny kształt publikacji sprzed piętnastu lat, zostało uzupełnione o nowe materiały źródłowe, jest też znacznie bogatsze pod względem ikonograficznym. Przede wszystkim zawiera liczne nowe fotografie, w tym – co jest unikatowe – zdjęcia oficerów i żołnierzy 84 pp wykonywane w toku walk wrześniowych, wywołane z kliszy, którą nieznany z nazwiska fotograf, oficer pułku, przed wymarszem do niewoli oddał na przechowanie rodzinie Nolkenów, właścicieli folwarku Kazuń Niemiecki, w którym kwaterował sztab pułku w czasie obrony Modlina. Klisza, przechowana przez Nolkenów z narażeniem życia przez okres okupacji, dotrwała do naszych czasów.

Wykonane z niej zdjęcia zostały udostępnione autorowi przez Edwarda Korala, syna Danuty Koral z domu Nolken, za co składamy mu serdeczne podziękowanie. Klisza przekazana została Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin. Na potrzeby tej poszerzonej redycji przygotowano także nowe mapy i szkice.

(opis wydawcy)

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie