• Książ od kuchni / Z albumu Księcia

129.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 9.5
Odbiór osobisty 0
Odbiór w punkcie Poczta Polska 7.99
Poczta Polska Pocztex 48 9.5
Odbiór w punkcie Poczty Polskiej 12
Poczta Polska Pocztex 48 16
Poczta Polska UK ekonomiczna 67
Poczta Polska USA ekonomiczna 76
Poczta Polska USA priorytet 146
Dostępność 1 szt.
ISBN 9788379772605
Zostaw telefon

Reakcja: praca zbiorowa

Rok wydania: 2021

Liczba stron: część I 184, część II - 173

Okładka: twarda

Format: 21,5 cm x 27,00 cm

Album składa się z dwóch części: "Książ od kuchni" oraz "Z albumu Księcia"

 

 

Jak wyglądał Zamek Książ ponad 100 lat temu? Jak bawili się i żyli tu pracownicy zamkowi? Jeżeli fascynuje was historia zamku to ta publikacja jest wręcz obowiązkowa! Zobaczcie ponad 300 zdjęć odzyskanych w tym roku (czyli aż o 100 więcej niż na wystawie)!

Album towarzyszył wystawie "Książ od kuchni", otwartej od 2017 roku w zamku. Prezentuje ona Książ jakiego nie znaliśmy, zamek z czasów Hochbergów. Rezydencję wypełnioną dziełami sztuki, otoczoną kwitnącymi ogrodami, po której krzątało się ponad 300 służących. To Książ utracony na skutek I i II wojny światowej, a dzięki wystawie „Książ od kuchni” –  odzyskany.

W okresie wojennym i powojennym zamek został zdewastowany i rozkradziony. Tym bardziej fascynuje to, jakim był za czasów, gdy władała nim jedna z najpotężniejszych i najbogatszych rodzin na Śląsku. Przewodnicy prześcigają się w opowieściach o majestatycznym Książu, odwiedzanym przez koronowane głowy Europy.  Do tej pory były to jednak tylko opowieści.

Wszystko zmieniło się 14 lutego 2017, od tego momentu  odwiedzający nie tylko o świetności zamku mogą usłyszeć, ale również mogą ją zobaczyć – na dawnych fotografiach, wykonanych przez samego Louisa Hardouina, nadwornego kucharza Hochbergów w latach 1909- 1926.

Rozszerzone wydanie Albumu "Książ od kuchni w obiektywie Louisa Hardouina nadwornego kucharza Hochbergów". Album zawiera kilkadziesiąt dodatkowych zdjęć przekazanych przez Księcia Bolka von Hochberg z kolekcji rodziny Hochbergów. Na ponad stuletnich zdjęciach oprócz księżnej Daisy, księcia Jana Henryka XV i trójki ich synów zobaczymy także ostatnich przedstawicieli słynnego śląskiego rodu, których wczesne dzieciństwo upłynęło w Książu i Pszczynie.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie