• Dzieje Piotrkowa Trybunalskiego w źródłach archiwalnych

Brak towaru
73.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 9.5
Odbiór osobisty 0
Odbiór w punkcie Poczta Polska 7.99
Poczta Polska Pocztex 48 9.5
Odbiór w punkcie Poczty Polskiej 12
Poczta Polska Pocztex 48 16
Poczta Polska Belgia 64.2
Poczta Polska UK ekonomiczna 67
Poczta Polska USA ekonomiczna 76
Poczta Polska USA priorytet 146
Dostępność 0 szt.
ISBN 9788394430948
Zostaw telefon

Autor: Tomasz Matuszak

Rok wydania: 2017

Liczba stron: 334

Okładka: twarda

Format: 21,0 cm x 30,5 cm

 

Niniejsza publikacja opracowana została przez Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim w ramach projektu wydawniczego, dzięki wsparciu Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych. Swoją ideą wpisuje się ona w obchodzony w 2017 r. Jubileusz 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego.

Na ponad trzystu stronach bogato ilustrowanego wydawnictwa ujęto ponad dwieście dokumentów, fotografii, map i plakatów ukazujących w przekrojowy oraz interesujący sposób dziedzictwo historyczne miasta i jego mieszkańców. Przedrozbiorowe sejmy piotrkowskie, Trybunał Koronny, czy też ważny dla dziejów miasta wątek legionowy, to tylko kilka przykładów z szerokiego zakresu zagadnień ukazanych za pośrednictwem materiałów archiwalnych. Ciesząc oczy widokiem starych dokumentów, w omawianej książce odnaleźć można również zarys dziejów miasta, opisy jego tradycji archiwalnych, czy też cenne wskazania dotyczące sposobów prowadzenia poszukiwań historycznych w zasobie piotrkowskiego archiwum. Za pośrednictwem publikacji Czytelnicy będą mogli odbyć historyczną podróż w czasie, przyglądając się temu w jaki sposób zmieniało się miasto i jak wyglądało życie jego mieszkańców.

Wstęp oraz podpisy do prezentowanych na kolejnych kartach książki materiałów archiwalnych opublikowane zostały w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej. 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie