• Zapiski Historyczne poświęcone historii Pomorza i krajów bałtyckich, tom LXXXIII, rok 2018, zeszyt 2

Brak towaru
12.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 11
Odbiór w punkcie Poczta Polska 10
In Post paczkomaty 11
Poczta Polska Pocztex 48 11
In Post kurier 12
Odbiór w punkcie Poczty Polskiej 13
Poczta Polska Pocztex 48 17
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon

Praca zbiorowa

Rok wydania: 2018

Liczba stron: 286

Okładka: miękka

Format: 16,5 cm x 24,00 cm

Uwagi - książka używana, brzegi stron przykurzone

 

„Zapiski Historyczne” są jednym z najstarszych polskich czasopism historycznych. Zostały założone w 1908 r. i od początku są wydawane przez Towarzystwo Naukowe w Toruniu, jedną z najważniejszych polskich organizacji naukowych na terenie zaboru pruskiego. Czasopismo początkowo – do 1955 r. – nosiło tytuł „Zapiski Towarzystwa Naukowego w Toruniu”. Wraz ze zmianą nazwy zmienił się profil naukowy „Zapisek” – z lokalnego periodyku stały się one czasopismem naukowym o coraz szerszym zasięgu międzynarodowym. Wiązało się to przede wszystkim z działalnością profesora Mariana Biskupa, będącego redaktorem „Zapisek Historycznych” w latach 1958-2003. W tym czasie w „Zapiskach” zaczęli publikować autorzy ze wszystkich najważniejszych polskich ośrodków naukowych, ale także coraz liczniejsi autorzy zagraniczni, zwłaszcza niemieccy i skandynawscy. Na łamach czasopisma od lat sześćdziesiątych zaczęły ukazywać się także teksty autorów z krajów bałtyckich - Litwy, Łotwy i Estonii, wówczas sowieckich republik, a także Rosji. Pozwalało to na upowszechnianie ich osiągnięć w skali międzynarodowej.

Od roku 1958 (druk w 1961 r.) jako coroczny suplement do „Zapisek Historycznych” wydawana była „Bibliografia historii Pomorza Wschodniego i Zachodniego” (od 1970 r. jako „Bibliografia historii Pomorza Wschodniego i Zachodniego i krajów regionu Bałtyku”), przygotowywana przez Henryka Baranowskiego, Urszulę Zaborską i Adama Biedrzyckiego.

Obecnie partnerem Towarzystwa Naukowego w Toruniu w wydawaniu czasopisma jest Wydział Nauk Historycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

(opis wydawcy)

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie