• Rosyjska cyberstrategia

Symbol: 12300
45.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 9.5
Odbiór osobisty 0
Odbiór w punkcie Poczta Polska 7.99
Poczta Polska Pocztex 48 9.5
Odbiór w punkcie Poczty Polskiej 12
Poczta Polska Pocztex 48 16
Poczta Polska Austria 36
Poczta Polska UK ekonomiczna 67
Poczta Polska USA ekonomiczna 76
Poczta Polska USA priorytet 146
Dostępność 2 szt.
ISBN 9788371819148
Zostaw telefon

Autor: Yannick Harrel

Rok wydania: 2015

Liczba stron: 224

Okładka: twarda

Format: 16,5 cm x 24,00 cm

 

Yannick Harrel — wykładowca w uczelni wojskowej Saint–Cyr–Sogeti/Thales. Autor wielu artykułów poświęconych wyzwaniom związanym z rewolucją cyfrową oraz problemom geopolityki euroazjatyckiej. Socjolog i prawnik z wykształcenia, od 2010 r. jest profesorem w ISEG Business & Finance School w Strasburgu. Aktywny uczestnik wielu debat publicznych organizowanych przez wojskowe, jak i cywilne instytucje francuskie, a także Radę Europy w ramach dwóch pierwszych edycji Światowego Forum Demokracji. W 2011 r. otrzymał państwową nagrodę Admirała Marcela Duvala, przyznaną przez Revue de Défense Nationale. Poza współudziałem w dziełach zbiorowych jest również autorem dwóch pozycji książkowych La cyberstratégie russe (2013) oraz Cyberstratégies économiques et financiéres (2014, wyd. 2.), opublikowanych nakładem wydawnictwa Nuvis. Tę pierwszą oddajemy Państwu właśnie w tym momencie.

„Wojna, której narzędziem jest informacja, czy dezinformacja, to nie science fiction, ale rzeczywistość. Cyberkonflikt staje się wszechobecny, choć przez wie-lu niezauważalny. [...] Kwestia uprzedzenia działań czy to w przypadku obrony, czy też bezpieczeństwa należy zatem bezpośrednio do pracy wywiadu. Dlatego tak duże znaczenie przykłada do niego Autor niniejszej pracy. [...] 

Prowadzenie tradycyjnej wojny wymaga poparcia narodu, przynajmniej pozornego. W cyberwojnie problem ten nie występuje. Można ją prowadzić, nie pozostawiając wizualnych śladów. Cyberstrategia jest doskonałym środkiem nacisku politycznego i militarnego, daje również doskonałe możliwości stosowania strategii pośredniej. Oczywiście najnowsze tendencje strategiczne, o dużym rozmachu, są przede wszystkim przedmiotem działania dyplomacji. Ale cyberstrategia nie jest oderwana od strategii generalnej [...]”.

Słowo do wydania polskiego, Valentin Filip

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie